No Irinas Sadovskas pieredzes:
Puķes
no Japāņu zīda.
Roku
darbs t.sk. audums krāsots ar roku.
Var
izmantot kā interjera puķes vai kā sprādzes.
Katra
ziedlapiņa ir krāsota, karsēta un veidota Japānas floristikas tehnikā,
izmantojot speciālus metāla instrumentus.
Zīda ziedi šķiet
reālistiskāki un gaisīgāki.
Spīdīga un patīkama šī
auduma faktūra saglabāsies daudzus gadus.
Zīds ir videi draudzīgs
materiāls.
Rotas no dabīgā auduma
izskatās stilīgākas un dārgākas.
Amatniecība, kas
izgatavota no šāda materiāla, lieliski notur doto formu un ātri izžūst.
pateicības vārdi Irinai
Lai taptu mākslas darbs, Irinai vispirms jāizpēta, kā ziedu radījusi daba.
radītie ziedi - kā unikāls mākslas darbs
“Dabā nav nepareizu formu un krāsu, viss ir smalki saskaņots un harmonisks. Tieši tāds, kā Dievs to radījis. Cilvēks var tikai apbrīnā atdarināt ko līdzīgu.” Tā saka māksliniece Irina. Viņa darina dekoratīvus zīda ziedus, taču tās nav mākslīgās puķes tradicionālajā izpratnē, bet mākslas darbi. Ziedi šķiet tik īsti, ka nevilšus pieliecos, lai pasmaržotu.
Ziedu darināšanas māksla aizsākusies Senajā Ķīnā un Ēģiptē. XVI gadsimta vidū dominikāņu klostera mūki atklāja, kā audumu var iestīvināt un ieveidot. Līdz pat mūsdienām šī tehnoloģija gandrīz nav mainījusies. Joprojām ziedu darināšana ir roku darbs, katrs ziediņš ir unikāls, ataino meistara rokrakstu.
Japānā ziedu māksla sāka uzplaukt pagājušā gadsimta 50. gados. Patlaban ir trīs stilistiski virzieni. Viena skola māca pilnīgi precīzi atdarināt augus. Otra veido ziedus, kas ir tādi kā pārziedējuši, novītuši, brūnās nokrāsās. Visam ir simboliska nozīme, šie ziedi ir kā vēstījums par aiziešanu.
Ļoti foršs pasākums! Pateicība bibliotekārei, ka spēj saskatīt un sadarboties ar radošiem un interesantiem cilvēkiem mūsu novadā!
AtbildētDzēst